cyber.jpglogo_wosp.png00121.jpgprzycisk_prawa_strona/bip2.pngprzycisk_prawa_strona/fb_icon_325x325.png
Ta strona internetowa wykorzystuje funkcjonalne pliki cookie i anonimowe technologie śledzenia, aby pomóc w nawigacji i ulepszaniu naszych usług marketingowych. Zaakceptuj lub odrzucić zapisanie funkcjonalnych plików cookie, wybierając jedną z opcji. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.

Fotorelacja

Jakże różne są nasze spotkania.......
i chyba to właśnie, jest w nich najpiękniejsze
 
2 kwietnia gościem Akademii Kobiecości był Diakon Oleg Stanislav, z Parafii Św. Józefa w Środzie Wlkp.
"Cóż ja Wam mogę powiedzieć o Papieżu Janie Pawle II, czego Wy byście nie wiedzieli"....- rozpoczął swoje wystąpienie młody Diakon, który przybył do naszego miasta z Ukrainy.... a jednak!!!
 
Powszechnie uważa się, że chrześcijaństwo odnosi się do ludzkiego ciała z jakąś przesadną podejrzliwością, stara się ludzką cielesność ograniczać, ujarzmiać, pozbawiać ją wartości. Najlepszą odpowiedzią na te fałszywe poglądy jest TEOLOGIA CIAŁA Jana Pawła II. Jest to oparta na Biblii odpowiedź na pytanie: Po co Bóg dał człowiekowi ciało?
 
Jan Paweł II dał nam klucz do zrozumienia znaczenia naszego ciała, relacji pomiędzy kobietą i mężczyzną. 
Karol Wojtyła zrozumiał ogromną wagę tych spraw już jako młody duszpasterz akademicki, potem jako biskup, naukowiec i wreszcie papież. 
„Jako młody kapłan nauczyłem się miłować ludzką miłość. To jest jedna z tych podstawowych treści, na której skupiłem swoje kapłaństwo, swoje posługiwanie na ambonie, w konfesjonale, także używając słowa pisanego”. Najbardziej dojrzałym owocem tego „miłowania miłości” jest właśnie TEOLOGIA CIAŁA. 
Jest konkretną pozytywną propozycją uzdrawiającego spojrzenia na ludzką seksualność.
 
"Piękna jesteś, przyjaciółko moja…" List Jana Pawła II do Kobiet.
W liście tym Jan Paweł II wyraził „podziw dla kobiet dobrej woli, które poświęciły się obronie kobiecej godności, walcząc o podstawowe prawa społeczne, ekonomiczne, i które podjęły tę odważną inicjatywę w okresie, gdy ich zaangażowanie było uważane za wykroczenie, oznakę braku kobiecości, a nawet grzech!”.
 
W nauczaniu papieskim posłannictwo kobiety zajmuje miejsce szczególne. Skupia się on na geniuszu kobiety jakim jest jej szczególne zadanie - powołanie do dziewictwa i macierzyństwa oraz zawierzenie jej człowieka przez Boga. Dzięki macierzyństwu kobiety, mężczyzna uczy się swego ojcostwa, męskości w byciu mężczyzną, realizowaniu swego człowieczeństwa.
 
Kobieta w szczególny sposób powołana jest do szerzenia pokoju w życiu każdego człowieka!
 
Nauki Jana Pawła II są nadal aktualne, żywe....
Dziękujemy Diakonowi za wskazanie i wybranie dla nas właśnie tych fragmentów
 
W drugiej części, koleżanka Jolanta Staniewska przytoczyła kilka zabawnych fragmentów z życia "Naszego Papieża" - Dziękujemy 

Nasi partnerzy

nasi_partnerzy/partnerzy_1.jpg

nasi_partnerzy/partnerzy_2.jpg