Kalendarz imprez
PROGRAM
Wydarzenia na YouTube
Aktualnie w kinie Baszta
Kino Baszta
 
 
Kilka słów...
 
19 listopada 2007 roku w średzkim Kinie "Baszta" odbył się ostatni przed remontem seans - ostatni widzowie
obejrzeli "Labirynt fauna"
Wszyscy średzianie chyba pamiętają niemiosiernie fotele, dwa wielkie głośniki stojące po bokach ekranu i dziwną, prawie historyczną (choć nie pozbawioną pewnego uroku) atmosferę kina.
Mało kto jednak wie, że sprzęt projekcyjny, na którym oglądalismy filmy wyprodukowano w Związku Radzieckim w 1972 roku. Od tej pory wiele się zmieniło.
Dzięki olbrzymiemu finansowemu wsparciu Urzędu Miejskiego w Środzie Wielkopolskiej, dotacjom uzyskanym przez Ośrodek Kultury w Środzie Wielkopolskiej z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej 
oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego średzkie kino może wreszcie otworzyć swoje podwoje przed spragnioną kontaktu X Muzą średzianami.
Całkowitej metamorfozie uległa sala kinowa, której wygląd zmienił się całkowicie. Kino dysponuje po remoncie 136 miejscami, wyposażone jest w najnowocześniejsze nagłośnienie Dolby Surround,
nowoczesny projektor Eremann 14 (analogowy) oraz projektor cyfrowy z technologią 3D.
Wyremontowane została również poczekalnia i zaplecze socjalne kina.
 
23 maja 2009 roku, po 551 dniach od ostatniego seansu, miłośnicy X Muzy znów mieli możliwość skorzystania z oferty średzkiego kina.
Właśnie tego dnia Kino "Baszta" w Środzie Wielkopolskiej zaprosiło wszystkich mieszkańców na pierwszy seans do świeżo wyremontowanego i wyposażonego w najnowocześniejszy sprzęt kinotechniczny wnętrza.
Widzowie mogli obejrzeć tego dnia dwa filmy: "Cziłała z Beverly Hills" oraz "To nie tak jak myślisz kotku". Oba filmy zostały zaprezentowane średzkiej publiczności bezpłatnie.
 
Remont kina był współfinansowany ze środków Polskiego instytutu Sztuki Filmowej oraz ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ponadto Kino "Baszta" należy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.
 
 
 
 
Nasi partnerzy

          

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH:

Leśny i Wspólnicy Sp. z o.o.

Osoba do kontaktu: Radca prawny Łukasz Gąsiorek / e-mail: IOD@lesny.com.pl

Odwiedźnasz profil na Facebook

Wejdź TUTAJi polub naszą działalność

Biuletyn Informacji Publicznej

Odwiedź witynę internetową