Kalendarz imprez
PROGRAM
Wydarzenia na YouTube
Aktualnie w kinie Baszta
O nas

Kultura jest wszystkim tym, co otacza człowieka.

My jesteśmy w jej centrum!

 

Ośrodek Kultury w Środzie Wielkopolskiej pełni bardzo istotną rolę w dziedzinie edukacji kulturalnej społeczności Środy Wielkopolskiej. Za cel priorytetowy stawia sobie upowszechnianie kultury  i czynienie jej dostępnej mieszkańcom miasta. Organizowane są nieodpłatne spotkania, koncerty, zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem środków sponsorowanych i budżetowych.

Dodać należy, iż Ośrodek jest jedyną instytucją kultury w Środzie Wielkopolskiej posiadającą jednocześnie salę widowiskową mieszczącą ok 300 widzów. W budynku OK odbywają się liczne koncerty, prelekcje, spotkania tematyczne, odczyty, wystawy. Dla zainteresowanych odbywają się również liczne zajęcia edukacyjne: zajęcia zespołów tanecznych, muzycznych, teatralnych, zajęcia dydaktyczne dla dzieci i młodzieży. Jesteśmy uczestnikami i organizatorami wielu konkursów na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Prowadzimy szeroką współpracę m.in. ze szkołami, przedszkolami, stowarzyszeniami, instytucjami samorządowymi przez nieodpłatne udostępnianie pomieszczeń i sprzętu nagłaśniającego na potrzeby prób, przedstawień, wszelkiego rodzaju spotkań i zebrań. Ponadto z podobną ofertą Ośrodek Kultury wychodzi również na przeciw osobom i firmom z sektora prywatnego. Bycie użytecznymi i służenie z pożytkiem społeczności lokalnej, jest naszym głównym i najważniejszym zadaniem.

W czasie trwania roku szkolnego w Ośrodku Kultury prowadzone są różnego rodzaju zajęcia edukacyjne, prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Natomiast poza rokiem szkolnym, w okresie wakacji letnich i zimowych, Ośrodek Kultury staje się centrum rozrywki i atrakcji dla dzieci i młodzieży.

W ramach działalności OK funkcjonuje zmodernizowane w 2012 roku kino, gdzie wyświetlane są filmy w jakości cyfrowej oraz technologii 3D. Od roku 2014 dysponujemy również nową salą taneczną oraz modelarnią, które mieszczą się przy Dworcu PKP w Środzie Wielkopolskiej. 

SPRAWDŹ JAK DO NAS DOJECHAĆ


Dyrektor Ośrodka Kultury przyjmuje interesantów w sprawach dotyczących działalności jednostki, w tym w sprawach

skarg i wniosków, w poniedziałki w godzinach od 10:00 do 12:00

Nasi partnerzy

          

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH:

Leśny i Wspólnicy Sp. z o.o.

Osoba do kontaktu: Radca prawny Łukasz Gąsiorek / e-mail: IOD@lesny.com.pl

Odwiedźnasz profil na Facebook

Wejdź TUTAJi polub naszą działalność

Biuletyn Informacji Publicznej

Odwiedź witynę internetową