Kalendarz imprez
Maj 2018
« Dzisiaj »
P W S C P S N
30123
Irena Santor
456
78910111213
14151617
Koncert Ray'a Wilson'a - WAŻNE!!!
1819
IX OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA NOWOCZESNEGO HIP HOP, BREAK DANCE "TANECZNA ŚRODA 2018" O PUCHAR BURMISTRZA GMINY ŚRODA WLKP WOJCIECHA ZIĘTKOWSKIEGO
IX OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA NOWOCZESNEGO HIP HOP, BREAK DANCE "TANECZNA ŚRODA 2018"
20
2122232425
Teatralna Majówka 2018
2627
28293031123
PROGRAM
Wydarzenia na YouTube
Aktualnie w kinie Baszta
O nas

Kultura jest wszystkim tym, co otacza człowieka.

My jesteśmy w jej centrum!

 

Ośrodek Kultury w Środzie Wielkopolskiej pełni bardzo istotną rolę w dziedzinie edukacji kulturalnej społeczności Środy Wielkopolskiej. Za cel priorytetowy stawia sobie upowszechnianie kultury  i czynienie jej dostępnej mieszkańcom miasta. Organizowane są nieodpłatne spotkania, koncerty, zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem środków sponsorowanych i budżetowych.

Dodać należy, iż Ośrodek jest jedyną instytucją kultury w Środzie Wielkopolskiej posiadającą jednocześnie salę widowiskową mieszczącą ok 300 widzów. W budynku OK odbywają się liczne koncerty, prelekcje, spotkania tematyczne, odczyty, wystawy. Dla zainteresowanych odbywają się również liczne zajęcia edukacyjne: zajęcia zespołów tanecznych, muzycznych, teatralnych, zajęcia dydaktyczne dla dzieci i młodzieży. Jesteśmy uczestnikami i organizatorami wielu konkursów na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Prowadzimy szeroką współpracę m.in. ze szkołami, przedszkolami, stowarzyszeniami, instytucjami samorządowymi przez nieodpłatne udostępnianie pomieszczeń i sprzętu nagłaśniającego na potrzeby prób, przedstawień, wszelkiego rodzaju spotkań i zebrań. Ponadto z podobną ofertą Ośrodek Kultury wychodzi również na przeciw osobom i firmom z sektora prywatnego. Bycie użytecznymi i służenie z pożytkiem społeczności lokalnej, jest naszym głównym i najważniejszym zadaniem.

W czasie trwania roku szkolnego w Ośrodku Kultury prowadzone są różnego rodzaju zajęcia edukacyjne, prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Natomiast poza rokiem szkolnym, w okresie wakacji letnich i zimowych, Ośrodek Kultury staje się centrum rozrywki i atrakcji dla dzieci i młodzieży.

W ramach działalności OK funkcjonuje zmodernizowane w 2012 roku kino, gdzie wyświetlane są filmy w jakości cyfrowej oraz technologii 3D. Od roku 2014 dysponujemy również nową salą taneczną oraz modelarnią, które mieszczą się przy Dworcu PKP w Środzie Wielkopolskiej. 

SPRAWDŹ JAK DO NAS DOJECHAĆ


Dyrektor Ośrodka Kultury przyjmuje interesantów w sprawach dotyczących działalności jednostki, w tym w sprawach

skarg i wniosków, w poniedziałki w godzinach od 10:00 do 12:00

Nasi partnerzy

          

 

Odwiedźnasz profil na Facebook

Wejdź TUTAJi polub naszą działalność

Biuletyn Informacji Publicznej

Odwiedź witynę internetową