cyber.jpglogo_wosp.png00121.jpgprzycisk_prawa_strona/bip2.pngprzycisk_prawa_strona/fb_icon_325x325.png
Ta strona internetowa wykorzystuje funkcjonalne pliki cookie i anonimowe technologie śledzenia, aby pomóc w nawigacji i ulepszaniu naszych usług marketingowych. Zaakceptuj lub odrzucić zapisanie funkcjonalnych plików cookie, wybierając jedną z opcji. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.

"Wiadomość z Grenlandii. Czyli jak przeszliśmy zimą Arctic Circle Trail"

14.05.2023

Ośrodek Kultury w Środzie Wielkopolskiej oraz Polak w Podróży zapraszają na "mrożącą" krew w żyłach opowieść Jędrzeja Józefowicza "Wiadomość z Grenlandii. Czyli jak przeszliśmy zimą Arctic Circle Trail"
*
Kiedy? 14 maja 2023
O której? 16:00
Gdzie? Sala Widowiskowa Ośrodka Kultury w Środzie Wielkopolskiej
Wstęp wolny
*
2 marca 2023 roku Jędrzej Józefowicz ze Środy Wielkopolskiej i Piotr Kilian z Istebnej wylecieli z Kopenhagi na Grenlandię. Ich celem było zmierzenie się w wersji zimowej ze szlakiem Arctic Circle Trail. Dla Jędrka i Piotrka była to pierwsza polarna wyprawa, ale nie pierwsza piesza. Na Grenlandii spędzili miesiąc, przechodząc w tym czasie szlak w dwie strony. Łącznie ponad 400 kilometrów.
*
Podczas majowego spotkania Jędrzej opowie o tym, co przeżyli na szlaku, jak wędrowało się po zamarzniętych jeziorach i ośnieżonych wzgórzach. W jaki sposób radzili sobie z gotowaniem, mrozem i ciągnięciem kilkudziesięcio kilogramowych sań oraz czy wędrówka w takich warunkach jest dla każdego.
*
O autorze: Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz pedagogiki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor prelekcji podróżniczych, pomysłodawca i organizator Zaniemyskiego Dnia Podróżnika. Dziennikarz, podróżnik, kibic Realu Madryt. W 2017 roku wraz z dwoma przyjaciółmi wędrował przez 35 dni szlakiem św. Jakuba do Santiago de Compostela i Fisterry. W lipcu 2019 roku wyruszył w samotną pieszą drogę ze Środy Wielkopolskiej do Rzymu. A w marcu 2023 roku przeszedł wraz z Piotrem Kilianem w dwie strony szlak Arctic Circle Trail na Grenlandii. Wkrótce światło dzienne ujrzy jego pierwsza książka: Dziennik wędrowca, czyli jak dotarłem pieszo do Rzymu.

Zapraszamy!

Nasi partnerzy

nasi_partnerzy/partnerzy_1.jpg

nasi_partnerzy/partnerzy_2.jpg