cyber.jpg00121.jpgprzycisk_prawa_strona/bip2.pngprzycisk_prawa_strona/fb_icon_325x325.png
Ta strona internetowa wykorzystuje funkcjonalne pliki cookie i anonimowe technologie śledzenia, aby pomóc w nawigacji i ulepszaniu naszych usług marketingowych. Zaakceptuj lub odrzucić zapisanie funkcjonalnych plików cookie, wybierając jedną z opcji. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.

DZIEŃ KOBIET z tenorem Mirosławem Niewiadomskim

07.03.2021

Mirosław Niewiadomski

Artysta, który debiutował na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi dwa razy: w roku 2000 w operze Mozarta jako Don Curzio w Weselu Figara (było to przedstawienie studenckie) i 2007, już po studiach jako, Edwin w Księżniczce czardasza Kalmana. Zainteresował się śpiewem już w szkole średniej, gdzie jako tenor stawiał pierwsze "kroki" wokalne w chórze Państwowego Liceum Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi, prowadzonym pod kierunkiem Anny Domańskiej. Rozpoczęcie studiów na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi było właściwie oczywiste.

Jako student brał udział w wielu realizacjach na scenach muzycznych w Łodzi: śpiewał partię Merkurego w Orfeuszu w piekle Offenbacha, brał udział w operetce Wiktoria i jej huzar Abrahama na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi. W 2002 roku został finalistą VII Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Dusznikach Zdroju w kategorii operowej. Rok później uczestniczył w operze Il Matrimonio Segreto Cimarosy (Paolino) oraz wziął udział w polsko-niemieckich konfrontacjach wokalnych w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Na ostatnim roku studiów (2004 rok) śpiewał partię Ferranda w Cosi fan tutte Mozarta, wystawionym w Teatrze Wielkim w Łodzi. W 2009 roku zdobył drugą nagrodę na I Europejskim Festiwalu Duetów Operetkowych i Musicalowych – "Face to Face" w Poznaniu.

Na koncercie w Ośrodku Kultury Mirosław NIewiadomski zaprezentuje utwory z repertuaru Presley'a i Sinatry.

Źródło: https://teatrmuzyczny.eu/o-teatrze/artysci/miroslaw-niewiadomski

Nasi partnerzy

nasi_partnerzy/partnerzy_1.jpg

nasi_partnerzy/partnerzy_2.jpg