cyber.jpg00121.jpgprzycisk_prawa_strona/bip2.pngprzycisk_prawa_strona/fb_icon_325x325.png
Ta strona internetowa wykorzystuje funkcjonalne pliki cookie i anonimowe technologie śledzenia, aby pomóc w nawigacji i ulepszaniu naszych usług marketingowych. Zaakceptuj lub odrzucić zapisanie funkcjonalnych plików cookie, wybierając jedną z opcji. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.

Festiwal Piosenki ŚpiewOK zakończony

18.04.2021

   W niedzielę 18 kwietnia 2021 r. odbył się Finałowy Koncert Galowy, który zakończył I Festiwal Piosenki ŚpiewOK, organizowany przez Ośrodek Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Środzie Wielkopolskiej.

 

Baner reklamujący I Festiwal Piosenki Śpiewok, zorganizowany przez Ośrodek Kultury w Środzie Wielkopolskiej w dnich  01.03 - 18.04.2021

 

   Festiwal adresowany był dla dzieci i młodzieży z Gminy Środa Wielkopolska i Powiatu Średzkiego. Konkurs składał się z dwóch części: eliminacji wstępnych i koncertu galowego. W eliminacjach ONLINE wzięło udział 38 uczestników, z tej grupy komisja artystyczna zakwalifikowała do finału 9 solistów, po trzy osoby z każdej kategorii wiekowej.

Festiwal Piosenki ŚpiewOK otworzyła Dyrektor Ośrodka Kultury Ewa Kusik, która powitała publiczność zgromadzoną przed ekranami komputerów. Ze względu na panujące obostrzenia, spowodowane pandemią COVID-19, koncert odbywał się bez udziału widzów, jednak można było śledzić go przez Internet na profilu Facebook Ośrodka Kultury.

Pierwsza kategoria wiekowa dedykowana była najmłodszym uczniom szkół podstawowych, czyli dzieciom z klas 1-3. Do finałowej trójki zakwalifikowane zostały: Karolina Dropek, Zuzanna Maciejewska i Julia Bysiak. Finalistkami z drugiej kategorii wiekowej były: Maja Szlązak, Magdalena Behnke i Zofia Jaskuła, które uczęszczają do klas w przedziale 4-8. Najstarsi uczestnicy, czyli uczniowie szkół średnich przydzieleni zostali do kategorii trzeciej i byli to: Iga Południak, Donata Stołowska i Adam Machowski.

W skład komisji artystycznej, która oceniała średzkich wokalistów weszli:

Przewodnicząca Halina Benedyk – debiutowała na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze w 1983 roku, gdzie zdobyła Brązowy Samowar. Na Festiwalu w Sopocie w 1984 roku wraz z włoskim piosenkarzem Markiem Antonellim zaśpiewała przebój „Frontiera”, który zajął 3. miejsce w konkursie. W 1987 roku wystąpiła na Festiwalu w Opolu z piosenką „Mamy po 20 lat”, dzięki której otrzymała „Nagrodę Publiczności” oraz "Miss Obiektywu" od dziennikarzy. Utwór stał się niezmiernie popularny, otrzymał tytuł „Piosenki Roku” w 1 Programie Polskiego Radia. Aktualne Pani Halina dzieli się swoim talentem ucząc śpiewu w Ośrodku Kultury w Kostrzynie.

Paweł Antkowiak - studia wokalne i tytuł magistra sztuki zdobył w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Studia mistrzowskie ukończył we Frankfurcie i w Berlinie. Polski tenor koncertujący na całym świecie min. Szwajcarii, Monaco, Francji, Grecji, Austrii i Chinach. W swoim dorobku artystycznym ma ponad 20 partii operowych, operetkowych i musicalowych, msze, kantaty, oratoria, arie koncertowe i cykle pieśni, oraz dwie płyty z muzyką klasyczną.

Piotr Nowak - klawiszowiec, wokalista, producent muzyczny i kompozytor. Założyciel i członek zespołów ABband i Headline. Właściciel ABB – STUDIO w Małoszkach, którego historia sięga początku 2000 roku. Początkowo skromne małe studio służyło głównie jako warsztat Pana Piotra, jednak było ono stopniowo wyposażane w profesjonalny sprzęt nagraniowy. Dzisiaj jest jednym z najbardziej profesjonalnych prywatnych studiów nagraniowych w Polsce.

Po zakończeniu wszystkich prezentacji konkursowych JURY udało się na obrady, a na widzów czekało jeszcze wiele muzycznych niespodzianek. Pierwszą z nich był występ wokalistów ze Studia Piosenki Gama , którzy wykonali utwór Krzysztofa Krawczyka „Chciałem być”. Był to hołd młodzieży w stronę wspaniałego, łączącego pokolenia artysty, którego pożegnaliśmy na przestrzeni ostatnich tygodni.
Kolejną atrakcją był występ Pauliny Szczepańskiej – wychowanki Gamy, która podbija Internet własnymi interpretacjami wielu znanych utworów. POSŁUCHAJ TUTAJ

Po muzycznej uczcie przyszedł czas na ogłoszenie wyników, zanim jednak uczestnicy poznali werdykt, głos zabrał Burmistrz Miasta Środa Wielkopolska – Pan Piotr Mieloch, który pogratulował wszystkim wspaniałych występów. Protokół z posiedzenia JURY przedstawiła przewodnicząca Halina Benedykt:

 

Protokół z posiedzenia Jury Festiwalu Piosenki ŚpiewOK zorganizowanego przez Ośrodek Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Środzie Wielkopolskiej.

Etap II – Koncert Finałowy

Komisja w składzie: Halina Benedyk, Paweł Antkowiak, Piotr Nowak, po zapoznaniu się z dziewięcioma utworami w wykonaniu solistów z Gminy Środa i Powiatu Średzkiego, w trzech kategoriach wiekowych postanawia przyznać następujące nagrody:

KATEGORIA I
Miejsce 3 - Julia Bysiak
Miejsce 2 - Karolina Dropek
Miejsce 1. – Zuzanna Maciejewska

KATEGORIA II
Miejsce 3 – Magdalena Behnke
Miejsce 2 – Zofia Jaskuła
Miejsce1 – Maja Szlązak

KATEGORIA III
Miejsce 3 – Adam Machowski
Miejsce 2 – Donata Stołowska
Miejsce 1 – Iga Południak

Jurorzy i organizatorzy gratulują oraz dziękują wszystkim uczestnikom i opiekunom za udział w pierwszym Festiwalu Piosenki ŚpiewOK.

Na tym obrady zakończono.

GALERIA ZDJĘĆ

Nam również nie pozostało nic innego, jak pogratulować wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w I Festiwalu Piosenki ŚpiewOK. Każdy z Was dał z siebie wszystko, dzięki czemu byliście fantastyczni. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze większym gronie i będzie to spotkanie twarzą w twarz, albo raczej głosem w głos.
Do zobaczenia w OK!

Nasi partnerzy

nasi_partnerzy/partnerzy_1.jpg

nasi_partnerzy/partnerzy_2.jpg