cyber.jpg00121.jpgprzycisk_prawa_strona/bip2.pngprzycisk_prawa_strona/fb_icon_325x325.png
Ta strona internetowa wykorzystuje funkcjonalne pliki cookie i anonimowe technologie śledzenia, aby pomóc w nawigacji i ulepszaniu naszych usług marketingowych. Zaakceptuj lub odrzucić zapisanie funkcjonalnych plików cookie, wybierając jedną z opcji. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.

Inauguracja Roku Kulturalnego Koncert CZERWONE GITARY

02.10.2021

Inauguracja Roku Kulturalnego 2021/22

 

W sobotę 2 października odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego, która jest corocznym świętem średzkiej kultury.
 

Inauguracja to wydarzenie, podczas którego Ośrodek Kultury pochyla się nad minionym rokiem, wspomina największe imprezy i przedstawia w dużym skrócie to, co szykuje na kolejny sezon.
Wieczór tradycyjnie otworzyła Dyrektor Ośrodka Kultury Ewa Kusik, witając zebranych gości, prezentując dorobek OK i przedstawiając jedną ze średzkich perełek - Modelarnie AERO.

Członkowie modelarni zaprezentowali, swoje największe osiągnięcia, zdobyte na przestrzeni ostatnich lat, a warto wspomnieć, że ich karki uginały się pod ciężarem zawieszonych medali. Nic w tym dziwnego skoro są wielokrotnymi mistrzami Polski, a nawet świata.

Po zakończonej części oficjalnej zgromadzona publiczność wzięła udział w długo wyczekiwanym koncercie Czerwonych Gitar. Koncert tych pięciu zdolnych panów miał odbyć się podczas ubiegłorocznej Inauguracji, która niestety ze względu na pandemię Covid-19 nie mogła się odbyć.

Sala widowiskowa była wypełniona po brzegi, co udowodniło, że Czerwone Gitary to zespół ponadczasowy, łączący pokolenia.
Artyści doskonale wiedzieli, jak porwać tłum. Oprócz nowych utworów zaprezentowali znane wszystkim przeboje, które niejednokrotnie zyskiwały miano kultowych.
„Tak bardzo się starałem”, „Takie ładne oczy” czy „Nie zadzieraj nosa” zerwały publiczność na równe nogi, angażując do wspólnego śpiewu i tańca.
Średzianie nie chcieli wypuścić muzyków ze sceny, dzięki czemu zespół bisował 3 razy.

Po koncercie najwięksi fani zespołu mieli możliwość wymiany kilku zdań z artystami, kupienia płyty i zdobycia autografu. Przesympatyczni członkowie grupy nie odmówili nikomu wspólnego zdjęcia, nic dziwnego, że gromadzą przy sobie tak wierną rzeszę fanów.

***GALERIA ZDJĘĆ***KLIKNIJ TUTAJ***

Na zakończenie pragniemy podziękować całej średzkiej społeczności, która razem z nami tworzy kulturę. Pamiętajcie…
Jesteśmy dla WAS,
Jesteśmy OK!


Nasi partnerzy

nasi_partnerzy/partnerzy_1.jpg

nasi_partnerzy/partnerzy_2.jpg