Mistrzostwa Powiatu Średzkiego w Szachach

06.11.2022
W dniu 06.11.2022 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Średzkiego w Szachach. W zawodach o puchar starosty wystartowało 25 zawodników. Rozegrano 7 partii. Turniej wygrał Adam Owczarzak (KS Hetman Środa Wlkp.) zdobywając 6 pkt. Drugie miejsce zajął Krzysztof Rozmiarek - 5,5 pkt. (KS Hetman Środa Wlkp.) wyprzedzając Michała Kunkę - 5 pkt. W kategorii kobiet zwyciężyła Anna Gawlak (KS Hetman Środa Wlkp.) zdobywając 4 pkt. Drugie miejsce zajęła Daria Przybylska (3,5 pkt.) a trzecie Nicole Węcławiak (2,5 pkt.) (obie zawodniczki z klubu Polonia Środa). Wyróżniono dwoje juniorów: Józefa Gawlaka i Kirila Wasilyeu. Nagrody wreczali dyrektor OK w Środzie Wielkopolskiej Ewa Kusik oraz członek zarządu powiatu Boguslaw Biernat. Trzech najlepszych graczy w kategorii mężczyzn i kobiet uhonorowano bonami do Empiku. Pozostali uczestnicy również otrzymali podarunki. Turniej poprowadził Michał Szymenderski.