Modelarze ze Środy miażdżą konkurencję!

30.08.2021
Do zakończenia sezonu modelarskiego pozostały trzy imprezy w kolejności Mistrzostwa Polski Seniorów, Puchar Świata, oraz ostatnia edycja Pucharu Polski.
Gdyby teraz zakończył się sezon to i tak zawodnicy z klubu AERO , które funkcjonuje dzięki Ośrodkowi Kultury byliby zadowoleni.
Sezon rozpoczęli 15.05.21r. edycją Pucharu Polski. Zawody wśród juniorów wygrał Damian Mąderek z klubu AERO a trzecie miejsce zajął jego kolega Tomasz Jeziorny. Wśród seniorów do dogrywek awansował Błażej Stachowski, który zajął wysokie trzecie miejsce.
Następne zawody odbyły się 19.06.21 w Gliwicach. Były to Mistrzostwa Polski Małych Form. Na tych zawodach prym wiedli zawodnicy ze średzkiego klubu AERO. Mistrzem Polski w klasie F1/2M, czyli popularnych "jaskółek" została zawodniczka "AERO" Małgosia Jeziorna. Mistrzem Polski w klasie F1H został Tomasz Jeziorny. Mistrzem Polski w klasie F1K modele napędzane dwutlenkiem węgla został Mateusz Skałecki. Wśród seniorów w klasie F1K Mistrzem Polski został Rafał Wagner.
Po takich sukcesach zawodnicy AERO pojechali na zawody Pucharu Polski do Ułęża koło Dęblina. Były to wyczerpujące zawody gdyż były rozgrywane w sobotę i niedzielę. W pierwszym dniu Zawody wśród juniorów wygrał Tomasz Jeziorny, a trzecie miejsce zajął Jakub Kasperski. W klasyfikacji seniorów do dogrywek doszedł Tomek Jeziorny i zajął trzecie miejsce. W drugim dniu pośród juniorów drugie miejsce zajmuję Tomasz Jeziorny, a trzecie Marcel Mandziak. W klasie F1A Standard zawody wygrał Radosław Oporowski zaś trzecie miejsce przypadło Robertowi Mandziak.
Po blisko półtora miesięcznej przerwie zawodnicy ze Środy pojechali na Mistrzostwa Polski Juniorów , oraz Mistrzostwa Polski Seniorów w klasie F1A Standard. Zawody te odbyły się na lotnisku w Broczynie koło Czaplinka. W zawodach dla juniorów Mistrzem Polski został Damian Mąderek. Jest to czwarty złoty medal dla modelarzy ze Środy z rzędu. Drugim wicemistrzem Polski został Tomasz Jeziorny. W klasie F1A Standard Wice Mistrzem został Radosław Oporowski , a trzecie miejsce zajął Rafał Wagner. Tym samym zawodnicy "AERO" przy pomocy trzeciego zawodnika Roberta Mandziaka zostali drużynowymi Mistrzami Polski.