cyber.jpglogo_wosp.png00121.jpgprzycisk_prawa_strona/bip2.pngprzycisk_prawa_strona/fb_icon_325x325.png
Ta strona internetowa wykorzystuje funkcjonalne pliki cookie i anonimowe technologie śledzenia, aby pomóc w nawigacji i ulepszaniu naszych usług marketingowych. Zaakceptuj lub odrzucić zapisanie funkcjonalnych plików cookie, wybierając jedną z opcji. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.

Spektakl ''Kafka: [tekst urywa się]'' w ramach projektu Teatr Polska

15.09.2023

Drodzy,

z radością informujemy, że jak co roku jesienią razem z Teatr Polska JEDZIEMY Z TEATREM!

Tegoroczną edycję rozpoczniemy wizytą w Teatr Ósmego Dnia w Poznaniu.

Zaprezentowany zostanie spektakl w reżyserii Janusza Stolarskiego, Adama Borowskiego, Tadeusza Janiszewskiego i Marcina Kęszyckiego

"KAFKA: [tekst urywa się]"

Jakiego Kafki dziś potrzebujemy? Być może takiego, który leżąc pod gruzami, wolną ręką zapisuje, co pod nimi widzi. Bo widzi inaczej i więcej od innych. „Jest przecież tym – czytamy w Dziennikach – który umarł za życia i który właściwie pozostał przy życiu”. W jego obserwacjach znajdziemy z jednej strony poczucie zagubienia kogoś, kto stracił swój kompas. Z drugiej – nie dającą się stłumić wesołość człowieka, który wie, że nie ma już nic do stracenia.

Ale jest tam coś jeszcze, w tych zapiskach spod gruzów: brak definitywnych zakończeń. Twórcy spektaklu uznali ten brak nie za porażkę, lecz szansę. Zwrot „[tekst urywa się]” zaprasza przecież także do tego, by pod gruzami rozpadającego się świata dostrzegać ślady małej, niedorzecznej nadziei.

Data: 15.09.2023

Godzina: 17:30 (wyjazd) 19:00 (spektakl)

Bilet: 25 zł (w tym transport) - dostępne w sekretariacie OK 

Zapraszamy serdecznie!

Nasi partnerzy

nasi_partnerzy/partnerzy_1.jpg

nasi_partnerzy/partnerzy_2.jpg