00121.jpgprzycisk_prawa_strona/bip2.pngprzycisk_prawa_strona/fb_icon_325x325.png
Ta strona internetowa wykorzystuje funkcjonalne pliki cookie i anonimowe technologie śledzenia, aby pomóc w nawigacji i ulepszaniu naszych usług marketingowych. Zaakceptuj lub odrzucić zapisanie funkcjonalnych plików cookie, wybierając jedną z opcji. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.

Światowe i ogólnopolskie sukcesy średzkich modelarzy

30.07.2020

            W czwartek 23 lipca w Urzędzie Miejskim, Dyrektor Ośrodka Kultury Ewa Kusik oraz opiekun Sekcji Modelarskiej działającej przy Ośrodku Kultury – Radosław Oporowski, złożyli wizytę Burmistrzowi Piotrowi Mielochowi. Celem jej było zaprezentowanie nie tylko ostatnich niebagatelnych osiągnięć podopiecznych sekcji, którymi było między innymi zajęcie całego juniorskiego podium w zawodach o Puchar Polski w Turbii, ale również pochwalenie się pucharem wywalczonym przez polską  reprezentację na zeszłorocznych Mistrzostwach Świata Seniorów w Lost Hills w USA. Do ekipy Polaków należał również nasz modelarz Błażej Stachowski, który miał swój wkład w zdobycie tego cennego trofeum. Jesteśmy niezmiernie dumni ponieważ niezwykle trudno jest zasłużyć na ten właśnie puchar, o czym świadczy fakt, że musiało minąć 28 lat by znów trafił w polskie ręce.

 

 

 

 

Średzcy modelarze z klubu "AERO", reprezentujący Aeroklub Poznański, w piękny sposób zainaugurowali też długo wyczekiwany a wyhamowany przez pandemię, sezon. W uprzedni weekend (tj. 18 lipca, na lotnisku Aeroklubu Stalowowolskiego w Turbii, zaprezentowało swoje osiągnięcia czterech seniorów i siedmiu juniorów (w tym dwóch debiutantów). Do fazy play-off dotarło dwóch seniorów i dwóch juniorów. Jak już wspomnieliśmy, w kategorii juniorów całe podium przypadło średzianom. Pierwsze miejsce zajął Damian Mądrek (aktualny Mistrz Polski Juniorów) drugie miejsce zajął Marcel Mandziak, a trzecie Jakub Kasperski. Damian Mądrek został wybranym najlepszym juniorem zawodów. W dodatkowej konkurencji klasy F1A Standard drugie miejsce zajął Rafał Wagner. To właśnie w Turbii, na zakończenie imprezy po rozdaniu dyplomów i nagród, został przekazany średzkim modelarzom puchar zdobyty w Lost Hills.

Generalnie to pękamy z dumy i życzymy Wam Panowie dalszych wspaniałych sukcesów!!

Nasi partnerzy

nasi_partnerzy/partnerzy_1.jpg

nasi_partnerzy/partnerzy_2.jpg