cyber.jpg00121.jpgprzycisk_prawa_strona/bip2.pngprzycisk_prawa_strona/fb_icon_325x325.png
Ta strona internetowa wykorzystuje funkcjonalne pliki cookie i anonimowe technologie śledzenia, aby pomóc w nawigacji i ulepszaniu naszych usług marketingowych. Zaakceptuj lub odrzucić zapisanie funkcjonalnych plików cookie, wybierając jedną z opcji. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.

Wystawa prac Małgorzaty Bąkowskiej "ŻYJ KOLOROWO"

30.09.2021

 

Ośrodek Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Środzie Wielkopolskiej

Zaprasza na

Wystawę malarstwa Małgorzaty Bąkowskiej

„Żyj kolorowo”

Wernisaż

30.09.2021 godz. 18.00

 

Od autorki:

          Urodziłam się w Środzie Wielkopolskiej, wychowałam na wsi, kiedyś uroczym i najmilszym memu sercu miejscu, jakim był Babin. Widok z okien domu „Starego Pałacu”, a zwanego przez nas domowników” Dom pod Starym Nietoperzem” uczynił ze mnie, wówczas nastolatki, niepoprawną romantyczkę, która w każdym zakątku otoczenia widziała coś z baśni, piękny klomb, a na nim młode świerki, w oddali dęby, brzozy, lipy, graby, dookoła trzy stawy, podwórze z kuźnią, krowy wracające z pastwiska, rechoczące nocą żaby, stara oficyna kryta gontem, dookoła pałacu aleja bzów, szpaler, który otaczał duży ogród.

            Od najmłodszych lat zachwycało mnie malarstwo Jana Marcina Szancera  i Antoniego Uniechowskiego. Zaczęłam sama wykonywać ilustracje do książek, które czytałam, stało się to moim hobby.

            W 1969 roku ukończyłam Liceum Ogólnokształcące w Kurniku.

            W dorosłym życiu kontynuowałam swoją pasję, malując na czym się dało: tektura, papier. Uczęszczałam na lekcje rysunku u prof. Stefana Derbicha w Poznaniu. Później była praca zawodowa, wychowanie syna, coraz mniej czasu na hobby.

Pasja powróciła na początku lat 90-tych, kiedy to za namową ks. Lecha Otty zaczęłam opracowywać krzyżówki i robić małe rysuneczki doi miesięcznika „W kręgu rodziny kolegiackiej”.

            Dopiero po skończeniu pracy zawodowej postanowiłam na dobre zająć się moim ulubionym hobby. Tematyka moich prac obejmuje sytuacje i fantazje bliskie codziennemu życiu, nasycone pewną melancholią i nastrojowością, są to: martwe natury, portrety kobiet, pejzaże, kwiaty, malarstwo sylwetowe, wszystko wykonane różnymi technikami od akwareli, poprzez pastele aż po rysunki tuszem.

            Maluję dla przyjemności, poszukuję ciągle nowych form, nowych tematów.

Małgorzata Bąkowska

 

 

Nasi partnerzy

nasi_partnerzy/partnerzy_1.jpg

nasi_partnerzy/partnerzy_2.jpg