cyber.jpg00121.jpgprzycisk_prawa_strona/bip2.pngprzycisk_prawa_strona/fb_icon_325x325.png
Ta strona internetowa wykorzystuje funkcjonalne pliki cookie i anonimowe technologie śledzenia, aby pomóc w nawigacji i ulepszaniu naszych usług marketingowych. Zaakceptuj lub odrzucić zapisanie funkcjonalnych plików cookie, wybierając jedną z opcji. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.

XI Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego Taneczna Środa 2021

05.06.2021

XI Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego TANECZNA ŚRODA 2021

Baner reklamowy XI Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego TANECZNA ŚRODA 2021

W sobotę 5 czerwca na Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Wielkopolskiej odbył się organizowany przez Ośrodek Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego TANECZNA ŚRODA 2021.

 

Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią COVID-19, jedenasty raz Środa na jeden dzień stała się stolicą polskiego tańca nowoczesnego.
Wydarzenie tradycyjnie otworzyła Dyrektor Ośrodka Kultury Ewa Kusik oraz Burmistrz Miasta Środa Pan Piotr Mieloch.

Na zdjęciu: Prowadzący Witold Vito Ostynowicz, Kierownik Turnieju: Bogusława Błoszyk, Dyrektor OK Ewa Kusik, Burmistrz Miasta Środa Pan Piotr MielochNa zdjęciu: Prowadzący Witold Vito Ostynowicz, Kierownik Turnieju: Bogusława Błoszyk, Dyrektor OK Ewa Kusik, Burmistrz Miasta Środa Pan Piotr Mieloch

 

Na turniej zjechały się zespoły z całego kraju m.in. z Kielc, Lublina, Wrocławia, Łodzi. Nie zabrakło również przedstawicielek Średzkiego OK – dziewczyn z niepowtarzalnej Grupy FRESH, która otrzymała 2 miejsce
w I lidze, oraz w konkurencji OPEN. Dodatkowo jedna z tancerek - Maria Przybylska weszła do finału i zdobyła drugie miejsce w kategorii solo F w klasie sportowej.

ZOBACZ: JERUSALEMKA ŚREDZKICH TANCERZY

Łącznie w Tanecznej Środzie wzięło udział ponad 400 uczestników, którzy zmierzyli się w 5 ligach w kategoriach: do 8 lat, 9-11, 12-15, po 16. I 31+.
Jak zwykle uczestnicy średzkiego turnieju pokazali bardzo wysoki poziom umiejętności tanecznych. Nie zabrakło zdrowej rywalizacji i wzajemnego dopingowania, bo przecież tancerza najlepiej zrozumie inny tancerz.
Najlepszym okazał się być zespół 16+ DM Lublin, który otrzymał Nagrodę Grand Prix.

Jeden z zespołów podczas występu

 

Warto nadmienić, że XI Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego Taneczna Środa 2021  odbywał się „na żywo”. Było to nie lada wyzwanie zarówno dla organizatorów jak i dla uczestników. Na szczęście wszystkie osoby przebywające na turnieju popisały się pokładami samodyscypliny i odpowiedzialnością, która pomogła w zachowaniu obowiązujących norm bezpieczeństwa.

GALERIA ZDJĘĆ

Jest nam niezmiernie miło, słyszeć z ust uczestników, że są zadowoleni z przebiegu Tanecznej Środy. Hasło „Nie możemy doczekać się przyszłego roku” dodaje skrzydeł i jest ogromną motywacją do dalszych działań.
W tym momencie pragniemy również podziękować wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w tworzenie turnieju – dzięki Wam możemy lepiej i więcej.

Do zobaczenia za rok!

Nasi partnerzy

nasi_partnerzy/partnerzy_1.jpg

nasi_partnerzy/partnerzy_2.jpg