XVI Ogólnopolskie Zawody Modeli Swobodnie Latających

10.09.2022

W ubiegłą sobotę na starym lotnisku w Mącznikach odbyły się XVI Zawody Modeli Swobodnie Latających organizowane przez Ośrodek Kultury w Środzie Wielkopolskiej przy współpracy Średzkiego Klubu AERO na czele z Radosławem Oporowskim.
Wydarzenie koordynowane wcześniej przez Andrzeja Oporowskiego, zostało przywrócone po wielu latach przerwy i stało się swego rodzaju podziękowaniem za dotychczasowe osiągnięcia naszych rodzimych modelarzy i okrzyknięte zostało memoriałem Pana Andrzeja.
Od samego rana pogoda nie rozpieszczała organizatorów i zawodników. Nad polem unosiły się ciężkie chmury, mgła, nieustannie padał deszcz. Zmieniający się wiatr, zmusił do przenosin miejsca startu.
Mimo to spora grupa zawodników zjawiła się w rejestracji zwarta i gotowa wejść w błoto po kolana i walczyć o podium.
Na szczęście mijający czas przynosił coraz lepsze warunki pogodowe, niebo rozjaśniło się, a dzień stał się wspaniały, prawie tak jak trwająca podczas zawodów atmosfera!
Ostatecznie wyniki spotkania prezentują się w następujący sposób:
W klasie F1C zwycięzcą został Jerzy Włodarczyk z Chrzanowa, drugie miejsce zajął Marek Roman z Warszawy, trzeci był Daniel Bogomaz z Chrzanowa.
W klasie F1B wygrał Adam Krawiec z Gliwic, drugi był Stanisław Skibicki z Suwałk, a trzeci aktualny mistrz Polski Daniel Cimochowski z Białegostoku.
W klasie F1A po dogrywce zwycięzcą został reprezentant klubu AERO Środa Wlkp. Jarosław Jeziorny, zdobywając Puchar Burmistrza Miasta Środa Wlkp. dla najlepszego zawodnika. Jednocześnie stał się właścicielem Przechodniego Pucharu Memoriału Andrzeja Oporowskiego dla najlepszego "szybownika". Drugie miejsce w klasie F1A zajął Michał Śliwiński z Krosna, a trzecie Michał Słyś również z Krosna.|
Najlepszą juniorką i zdobywczynią pucharu ufundowanego przez Dyrektor Ośrodka Kultury Ewę Kusik okazała się Małgorzata Jeziorna z klubu AERO Środa Wlkp. Drugie miejsce zajął Tymon Niezborała z Piły, a trzeci był Marcel Mandziak z klubu AERO Środa Wlkp.
W klasie F1A Standard zwycięzcą został Rafał Wagner z AERO Środa Wlkp, drugie miejsce zajął Grzegorz Pawlak z Łodzi, a trzeci był Ryszard Lewandowski z Piły.`
Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie na średzkie zawody, mamy nadzieję, że w przyszły roku, spotkamy się w jeszcze szerszym gronie.

Do zobaczenia w OK

__________________________________________________________________________________________________________________

XVI Ogólnopolskie Zawody Modeli Swobodnie Latających w kategoriach F1A, B, C, Q i F1A, B, C, - standard