cyber.jpglogo_wosp.png00121.jpgprzycisk_prawa_strona/bip2.pngprzycisk_prawa_strona/fb_icon_325x325.png
Ta strona internetowa wykorzystuje funkcjonalne pliki cookie i anonimowe technologie śledzenia, aby pomóc w nawigacji i ulepszaniu naszych usług marketingowych. Zaakceptuj lub odrzucić zapisanie funkcjonalnych plików cookie, wybierając jedną z opcji. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.

Zajęcia z robotyki i programowania

Od września 2018r. w Ośrodku Kultury rozpoczęły się zjęcia z robotyki i programowania. Zajęcia prowadzone są w każdy czwartek i podzielone są na dwie grupy wiekowe:

16:00 - 17:15 młodsza grupa (6-8 lat)

17:20 - 18:40 starsza grupa (8/9-12 lat).

18:40 - 19:55 starsza grupa (8/9-12 lat).

Spotkania odbywają się w sali szachowej na pierwszym piętrze Ośrodka Kultury.

Zajęcia prowadzone są z myślą o dzieciach i ich naturalnej potrzebie - ZABAWIE. Na zajęciach poprzez zabawę dzieci uczą się wielu zagadnień związanych z robotyką, programowaniem, drukiem 3D i nowymi technologiami.

Prowadzimy dwie grupy w czwartkowe popołudnie młodszą i starszą. Obie grupy pracują głównie na specjalnych zestawach klocków Lego, które dają możliwość programowania zbudowanej konstrukcji w taki sposób, aby wykonywała to co chcemy. Starsza grupa realizuje już całkiem złożone projekty takie jak np. pistolet z czujnikiem dotyku, roboty podążające za ścianą czy mierniki do skoku w dal. W młodszej grupie projekty są nieco prostsze (alarmy z czujnikiem ruchu, roboty odbijające się od ścian, czy maszynki do przyozdabiania jajek na święta ze zdalnym sterowaniem prędkością) jednak dają również wiele radości, a o to przecież w tych zajęciach chodzi!

Nad przebiegiem zajęć czuwa Centrum Robotyki z Wrześni. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat prowadzonych zajęć, kliknij link poniżej:

https://www.centrumrobotyki.com.pl/

Nasi partnerzy

nasi_partnerzy/partnerzy_1.jpg

nasi_partnerzy/partnerzy_2.jpg