cyber.jpg00121.jpgprzycisk_prawa_strona/bip2.pngprzycisk_prawa_strona/fb_icon_325x325.png
Ta strona internetowa wykorzystuje funkcjonalne pliki cookie i anonimowe technologie śledzenia, aby pomóc w nawigacji i ulepszaniu naszych usług marketingowych. Zaakceptuj lub odrzucić zapisanie funkcjonalnych plików cookie, wybierając jedną z opcji. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.

Zakończyły się Półkolonie Letnie Na Dzikim Zachodzie

16.07.2021

 

„Półkolonie na Dzikim Zachodzie” - pod tym hasłem minęły dwa tygodnie wakacyjnych zabaw z Ośrodkiem Kultury.

 

Jak co roku Ośrodek Kultury w Środzie WLKP.  zorganizował, trwające dwa tygodnie półkolonie letnie. Ze względu na znajdujący się na Sali Widowiskowej OK punkt szczepień, wszystkie zajęcia odbywały się w Szkole Podstawowej nr 2 w budynku Starej Jedynki i na terenie Gminy Środa. Półkolonie Na Dzikim Zachodzie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, dzięki czemu przez szkolne korytarze codziennie przewijało się blisko 120 uczestników.
 

Trzy fotografie przedstawiające dzieci w trakcie zabawyUczestnicy półkolonii podczas zabawy


Oba turnusy półkolonii obfitowały w zajęcia plastyczne, taniec i muzykę. Aby stać się prawdziwymi mieszkańcami Dzikiego Zachodu, dzieci i opiekunowie musieli nauczyć się Indiańskiej Piosenki i Kowbojskiego Tańca – było to nie lada wyzwanie, biorąc pod uwagę fakt, że pogoda dopisywała i momentami można było poczuć się jak w prawdziwym, gorącym Teksasie.
 

Uczestnicy półkolonii w drodze nad jezioroDzieci w drodze nad jezioro

Nie samą sztuką żyje człowiek! Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, w minionych tygodniach słońce rozpieszczało Średzian, dlatego Indianie i Kowboje nie mogli podarować sobie wizyt nad Jeziorem Średzkim, które zawsze obfitowały w pyszne niespodzianki i plemienne makijaże.
 

_______GALERIA ZDJĘĆ_______
 

Podczas wakacji w OK nie zabrakło niebezpiecznych wypraw! Uczestnicy półkolonii odwiedzili Chatę Kowala, który zdradził im tajniki swojego zawodu oraz Westernland, gdzie mieli okazję wydobywać prawdziwe złoto i sprawdzić swoje kowbojskie umiejętności, które nabyli podczas zajęć.

 

Trzy fotografie przedstawiające dzieci na wycieczce w Chacie KowalaUczestnicy półkoloni na wycieczce w Chacie Kowala

Dwa tygodnie spędzone na Dzikim Zachodzie minęły bardzo szybko, mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy zajęć wrócili do codzienności zadowoleni i z masą wspomnień, które będą im jeszcze długo towarzyszyć.
Do zobaczenia w OK!

Nasi partnerzy

nasi_partnerzy/partnerzy_1.jpg

nasi_partnerzy/partnerzy_2.jpg