cyber.jpglogo_wosp.png00121.jpgprzycisk_prawa_strona/bip2.pngprzycisk_prawa_strona/fb_icon_325x325.png
Ta strona internetowa wykorzystuje funkcjonalne pliki cookie i anonimowe technologie śledzenia, aby pomóc w nawigacji i ulepszaniu naszych usług marketingowych. Zaakceptuj lub odrzucić zapisanie funkcjonalnych plików cookie, wybierając jedną z opcji. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.

Teatr NP

 

Teatr NP powstał z rozpadu Grupy Teatralnej Szczudły w 2012 r. Początkowo NP zrzeszało tylko uczniów szkół średnich, jednak z czasem teatr zaczął przyjmować w swoje szeregi studentów i osoby dorosłe.

Najnowsza premiera Tetru NP miała miejsce 26 września 2021 roku. Aktorzy zaprezentowali spektakl pt. "Zastrzl mnie i weź ze sobą" na podstawie tekstu Marii Spiss o tym samym tytule. 

"Miałaś trzynaście lat. A może miałeś dwanaście? Nie pamiętasz. Budzisz się rano, a świat zmienia się nieodwracalnie. Panuje chaos. Nie masz nic. Co robisz? Dokąd uciekasz?

Wojna. Co to jest? Czym jest dzisiaj? Czy z pozycji osoby żyjącej w kraju nieogarniętym konfliktem zbrojnym można o niej cokolwiek powiedzieć? Samo słowo jest jednoznaczne, ale metaforycznie można tak również nazwać każde mierzenie się z sytuacją, która jest dla nas trudna, bolesna, nieodwracalna.

Poprzez cztery różne historie czwórki głównych bohaterów w wieku nastoletnim, chcemy cofnąć się do czasów, kiedy sami mieliśmy tyle lat i popatrzeć z bliska na wszystkie wojny i walki, które wtedy toczyliśmy. Wojny z samym sobą, rodzicami, innymi ludźmi. Zobaczyć ich konsekwencje, z którymi mierzymy się jako dorośli. Może w którejś z historii odnajdziecie własną?"

 Świąteczna premiera Teatru NP miała miejsce w listopadzie 2019 r., wystawiony został spektakl na podstawie tekstu Maliny Prześlugi "Pustostan". Przedstawienie opowiadające historię pewnej uniwerselnej rodziny zostało docenione w październiku podzczas "Relacji" Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych w Stalowej Woli i otrzymało nagrodę Jury Młodzieżowego im. Józefa Żmudy. 

Kontakt: oksroda.promocja@gmail.com z dopiskiem Teatr NP
Instruktor: Jagoda Książek  tel. 693-668-950

 

Nasi partnerzy

nasi_partnerzy/partnerzy_1.jpg

nasi_partnerzy/partnerzy_2.jpg